3D маса за аутопсии

Все по-често виждаме различно практическо приложение на високите технологии и този път бе един от тях. Шведски учени от Норкьопинг са разработили 3D маса за виртуална аутопсия на която да се обучават младите патолози.

3D масата има възможност да сканира човешки тела на отделни слоеве и да ги визуализира с изключителна Virtual-3D-Autopsy-tableдетайлност. Ако лекарят иска да надникне под кожата на мъртвия – напълно достатъчно е да махне горния слой на 3D визуалното представяне на тялото.

Чрез постепенно премахване на слоеве от модела, той може да достигне и до костната структура на чоешкото тяло.

Към софтуера на масата за аутопсии е включен и пълен набор виртуални инструменти с който лекарят да изследва тялото. Предполага се че в близко бъдеще тази технология ще се доусъвършенства и ще се използва масово в болниците по света.

FacebookTwitterLinkedIn
4.2/5 - (33 votes)
The following two tabs change content below.
Аз съм собственик на директория за статии Article-bg.eu. По-долу можете да придобиете малко по-широка представа за мен. Вижте и линковете, в случай, че имате нужда от SEО услуги или SEO копирайтинг. Повече за мен - Димитър Георгиев.